18
دسامبر

عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق لیدوما با توجه به نوع موادی که در آن بکار گرفته شده تعیین قیمت می شود. که این عوامل شامل موارد زیر است:

نوع ورق مصرفی و ضخامت ورق
نوع و جنس عایق بندی
زمان مقاومت درب ضد حریق در برابر آتش
نوع رنگ مصرفی درب
یراق آلات

مشخصات درب های مقاوم به حریق لیدوما:

  1. ورق لنگه درب از نوع گالوانیزه به ضخامت 1 میلی متر است. و ورق چهارچوب درب از نوع گالوانیزه به ضخامت 1.25 میلی متر می باشد.
  2. ضخامت لنگه درب 5 سانتی متر و ضخامت چهارچوب درب 12 سانتی متر است.
  3. عایق بندی درب ها توسط پشم سنگ و با دانسیته ی 128 به صورت شبکیه ای عایق می شوند.
  4. مقاومت در برابر حرارت مستقیم (در معرض آتش) 120 دقیقه می باشد.
  5. رنگ درب های ضد حریق از نوع الکترواستاتیک پودری (کوره ای) می باشد.
  6. تمامی یراق آلات از جنس آلمینیوم و با رنگ الکترواستاتیک می باشد.

 

 

تاییدیه آتش نشانی برای درب ضد حریق:

بعد از مواد تشکیل دهنده درب های ضد حریق تاییدیه آتش نشانی بسیار مورد اهمیت است که درب های ضد حریق باید تاییدیه آتش نشانی را داشته باشد.

تعدادی از شرکت ها فقط خود درب ضد حریق را میفروشند. و بعد از خرید شما باید برای گرفتن تاییدیه آتش نشانی اقدام نمایید. اما درب هایی که از شرکت لیدومادرب خریداری می کنید همراه با تاییدیه آتش نشانی به مشتری تحویل داده می شود. که بعد از نصب کامل درب ها برگه اصالت کالا و پلاک ها به مشتری تحویل داده می شوند.

 

مواد پر کننده ی درب های ضد حریق لیدوما:

یکی از مهم ترین مشخصات یک درب مقاوم به حریق نوع مواد پر کننده ی آن است. زیر این مواد پر کننده است که به این درب ها مقاومت بالایی در برابر تحمل آتش و حرارت می دهد. به همین علت آشنایی با این مواد می تواند به شما در تشخیص یک درب ضد حریق ایده آل کمک کند. و مواد مصرفی برای پر کردن درب ها نیز در قیمت تاثیر گذار است.

مواد پر کننده:

 

 1. 1- پشم سنگ

پشم سنگ بخاطر دارا بودن خواصی مانند عایق حرارتی، عایق صوتی و ضد قارچ بودن آن نیز اشاره کرد. که به عنوان پرکننده می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 1. 2- پشم سرامیک:

پشم سرامیک با نام دیگر فیبر سرامیک شناخته می شود. و به عنوان یک عایق حرارتی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 1. 3- پرلیت:

نوعی سنگ آتشفشانی است که بافتی تقریبا شیشه ای دارد و با دارا بودن خاصیت عایق و ضد حرارت مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. 4- سرامیک فایبر:

این ماده به عنوان یک عایق نسوز بکار گرفته می شود. که با استفاده از این ماده میزان مقاومت درب در برابر حریق بیشتر خواهد شد.

 1. 5- هانی کامب:

از جنس مقوای فشرده ساخته شده است. و دارای ویژگی های زیادی مانند سبک بودن، استحکام، مقاومت بالا، عایق حرارتی، ضد رطوبت و ،… غیر سمی می باشد.

 

لازم به ذکر است که از مهم ترین مواردی که در بالا گفته شد پشم سنگ می باشد که عایق بندی در بهای شرکت لیدوما از نوع پشم سنگ و به صورت شبکه ای اجرا می شوند.

واردات یراق آلات تاثیر گذار بر قیمت درب ضد حریق:

بعضی از یراق آلات مربوط به درب در ایران نیستند. و باید از کشور های دیگر وارد شوند مانند جک آرام بند که نسبت به یراق آلات دیگر نقش مهم تری دارند. به این دلیل که اصلی ترین نقش درب های ضد حریق خودبسته شو بودن آنهاست. که در زمانیکه حریق اتفاق می افتد در راه پله هایی که درب های اضطراری (مقاوم به حریق) نصب هستند بعد از رفت و آمد به صورت خودکار بسته شوند. که شرکت لیدوما وارد کننده جک های پرینس و بیگ استار (big star) می باشد. این جک ها نمره 2 هستند. و به دلیل اینکه خود شرکت لیدوما وارد کننده است می تواند قیمت پایین تری برای فروش در نظر بگیرد.

 

 

 

 

 

شرکت لیدوما تولید کننده نوار دودبند ضد حریق:

نوار دودبند نیز جزوه مواردی است که برای درب های مقاوم به حریق بسیار مهم و ضروری است. به دلیل اینکه این نوارها در حرارت بالا قابلیت پف شوندگی دارد و مانند عایق برای عبوردود و گازهای سمی ناشی از حریق عمل می کند و اجازه ی خروج آنها به طبقات دیگر نمی دهد. شرکت لیدوما به تنهایی تولید کننده نوار دودبند ضد حریق در مدل ها و ابعاد 1 سانتی متر و 1.5 سانتی متری  می باشد که خود این مورد هم در قیمت درب ضد حریق لیدوما میتواند تاثیر گذار باشد.