Embed HTML not available.
13
ژوئن

درب مقاوم به حریق و خروج اضطراری

درب مقاوم به حریق دربی است که از شعله ور شدن آتش جلوگیری می کند. و در برابر حریق تا حدود 2 ساعت مقاومت می کند. چهار چوب و روکش درب هر دو از فولاد بوده و از ورق فولادی، پشم سنگ یا پشم سرامیک، پوشش رنگ نسوز و یراق آلات ساخته می شود.

لاستیک درزگیر نسوز اطراف در را احاطه کرده که در اثر حرارت به ۸ برابر ضخامت اولیه خود می رسد. و از وارد شدن دود سمی و حرارت جلوگیری می کند. محل نصب این در ها غالبا در پاگرد ها و پله های اضطراری است.

درب ضد حریق به درب هایی گفته می شود که در برابر حرارت مقاوم هستند. و برای مهار آتش و دود و همچنین خروج اضطراری استفاده می شوند. این درب ها نقش بسیار مهمی را در بالا بردن امنیت مردم و کاستن خسارات حاصل از آتش سوزی ایفا می نمایند. و در ساختمان­ های بلند و در راه پله ها ( پاگرد پله اضطراری ) مورد استفاده قرار می گیرند. تا مردم بتوانند راحت تر فرار کنند.

استفاده از درب ضد حریق در پله فرار مجتمع های مسکونی و تجاری، ادارات، ورزشگاه ها، پالایشگاه ها و نیروگاه ها، راهرو های ارتباطی بیمارستان و اماکن اداری، سالن های همایش، فرودگاه ها و به طور کلی تمام مکان هایی که امکان حریق وجود دارد. و امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، استفاده می شود.